press to zoom

press to zoom

press to zoom

press to zoom

Julia Kuraś

Studentka ostatniego roku Psychologii w Londynie

Odpowiedzialna za felietony socjologiczne, tłumaczenia, wywiady i sekcje merytoryczne

Urodziłam się ponad dwadzieścia lat temu w Częstochowie i właśnie w okolicach tego miasta spędziłam większość swojego życia. Po zdanej maturze zdecydowałam się wyjechać do Londynu, gdzie obecnie rozpoczynam trzeci rok studiów psychologicznych. W psychologii najbardziej fascynuje mnie jej wszechobecność i ścisłe powiązanie z wszelkimi formami sztuki. Uwielbiam rozmawiać z ludźmi i starać się zrozumieć ich postrzeganie otaczającej nas rzeczywistości.

Kocham

 …momenty, w których jestem w pełni świadoma chwili obecnej. Kiedy wiem, że widzę więcej, czuję więcej. Kiedy największą radość sprawiają mi drobnostki, na które zwykle nie zwracam uwagi. Kiedy udaję się w jakąś mentalną podróż, która niespodziewanie sprawia mi dużo radości. A tak poza tym, to filmiki, na których małe kózki gonią się z innymi małymi kózkami.

Marzę o tym, by

 …ludzie bardziej starali się zrozumieć drugiego człowieka. Żeby naszym naturalnym odruchem była chęć pomocy, a nie kategoryzowanie i ocenianie. Żebyśmy byli bardziej wyrozumiali – dla innych, ale też dla siebie samych. Abyśmy wreszcie zrozumieli, jak wiele możemy nauczyć się od innych.

Dlaczego tu jesteśmy?

Chcemy podzielić się naszymi przemyśleniami, pomysłami i spostrzeżeniami. Mamy nadzieję, że uda nam się przekazać odbiorcom choć odrobinę pozytywnej energii i młodzieńczego zapału.